Bize Ulaşın: +90 352 220 51 00

DGN Çatı, yeni ürünlerin imalat ve satışına başlayacak

  • Anasayfa
  • Haberler
  • DGN Çatı, yeni ürünlerin imalat ve satışına başlayacak
DGN Çatı, yeni ürünlerin imalat ve satışına başlayacak

DGN Çatı, yeni ürünlerin imalat ve satışına başlayacak

Çatı-cephe kaplama ve paneli uygulamaları konusunda faaliyet gösteren DGN Çatı, gelecek yıllarda boru, profil ve çelik konstrüksiyon satış ve imalatına başlamayı planlıyor. Firma, klasik çözümler dışında yeni ve modern çözümler sunarak, yıllık 250 bin metrekare çatı ve cephe kaplaması yapabiliyor.

Çatı-cephe kaplama ve paneli uygulamaları konusunda faaliyet gösteren DGN Çatı, gelecek yıllarda boru, profil ve çelik konstrüksiyon satış ve imalatına başlamayı planlıyor. Firma, klasik çözümler dışında yeni ve modern çözümler sunarak, yıllık 250 bin metrekare çatı ve cephe kaplaması yapabiliyor.  DGN Çatı, ilerleyen dönemde kapasite artırmayı hedefliyor.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 2013 yılından bu yana çatı cephe alanında faaliyet gösterdiklerini belirten DGN Çatı ve Cephe Kaplama Sistemleri Yapı İnşaat Ltd. Şti’nin Genel Müdürü Mustafa Doğan, “Kayseri OSB'de 2013 yılından bu yana faaliyet gösteriyoruz. Poliüretan, polistren, taş yünü, çatı cephe paneli, galvanizli sac, boyalı sac çeşitleri, cam yünü ve taş yünü yalıtım malzemesi, çatı ve cephe montaj vidaları, polikarbonat levha, polikarbon aydınlatma paneli satışı, sac kesim ve büküm hizmeti veriyoruz. Firmamız 2 bin metrekare açık, bin 500 metrekare kapalı alana sahip. Bünyemizde 25 kişiye taşeron firmalarla birlikte toplam 75 kişiye istihdam sağlıyoruz. Yıllık 2 bin ton galvanizli ve boyalı sac kesim ve büküm yaparak işlenmiş vaziyette satış yapıyoruz. Yapıların yıllık 250 bin metrekare çatı ve cephe kaplamasını yapıyoruz. İlerleyen dönemlerde kapasiteyi artırmayı planlıyoruz” dedi.

Firmanın kuruluş hikayesini anlatan Doğan, “1991 yılında farklı bir isimle iki ortaklı limited şirketi olarak faaliyete başladık. Kayseri Eski Sanayi Bölgesi’nde 60 metrekare tek katlı iş yerinde endüstriyel yapılarda kullanılmak üzere çatı ve cephe kaplama malzemesi satıyor ve montajını yapıyorduk. 2000'li yılların başlarında eski sanayinin kalabalıklaşması ve depo sıkıntısı yaşanmasından dolayı yatırım yapmaya yöneldik. 2009 yılında ortaklıktan ayrıldık ve DGN olarak faaliyetlerimize devam ediyoruz. DGN ismi firma sahibimizin soyadı olan Doğan’dan geliyor” diye konuştu. Firmalarının sürekli geliştiğini vurgulayan Doğan, “Sürekli büyümeye yönelik hamleler yapıyoruz. Sektörlerin genel durumuna baktığımız zaman geleceğin çelikle şekilleneceğini düşünüyoruz. Bu sebeple boru, profil ve çelik konstrüksiyon malzemeleri satışına ve imalatına başlamayı planlıyoruz” dedi.

 

"Yeni ve modern çözümler geliştirdik"

Avrupa Birliği destekli projelere yöneldiklerini belirten Doğan, “Sektörümüzde bizi farklı kılan en büyük özelliğimiz tecrübemiz ve sattığımız ürünlerin kalitesidir. Son yıllarda müşteri portföyümüze yeni firmalar ekleyip Avrupa Birliği destekli projelere yöneldik. Bu projeler hem bizlere vizyon katmakta hem de kalitemizi hızla yükselmektedir” açıklamasında bulundu. Müşterilerinin büyük bir kısmının fabrika ve endüstriyel yapılara yatırım yapan sanayiciler olduğunu belirten Doğan, “Sektörün ihtiyaç ve beklentilerine uygun ürün ve hizmet sunmak için çaba gösteriyoruz. Sahip olunan kaynakları etkin bir biçimde kullanmaya çalışıyoruz. Teknik standartlar ve beklentilerle orantılı bir şekilde yeni uygulamalar geliştirmeye çalışıyoruz. İç pazarda pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Yapı sektöründe çatı ve cephe paneli uygulamalarında klasik çözümler dışında yeni ve modern çözümler sunduklarını belirten Doğan, “İşyerimiz her geçen gün yenileniyor ve büyüyor. Emekten ve işçilikten ödün vermeden çalışıyoruz. Bu sayede müşteri memnuniyetini en üst noktada tutmayı amaçlıyoruz. Müşterileri dostlarından oluşan değil, müşterilerden dostluklar oluşturan bir müessese olarak yolumuza hızla devam ediyoruz” ifadesinde bulundu.  

Kaynak: http://www.dunyainsaat.com.tr/haber/dgn-cati-yeni-urunlerin-imalat-ve-satisina-baslayacak/20717

Paylaş :

0 Yorum

Yorum Bırak

Haber hakkındaki görüş ve yorumlarınızı buraya yazabilirsiniz.

En son Haberler